Aizvien vairāk uzņēmēju Latvijā pārliecinās, ka reģionu infrastruktūra ir piemērota uzņēmējdarbības uzsākšanai, vienlaikus kreditēšanas iespējas reģionos apsīkst, līdz ar to – arī attīstības perspektīvas. Nedaudz vairāk nekā puse reģionos esošie un topošie uzņēmumi pēdējo trīs gadu laikā ir mēģinājuši iegūt finansiālu atbalstu biznesa uzsākšanai vai attīstībai. No tiem aptuveni trešdaļai to iegūt neizdevās, līdz ar to plānotā saimnieciskā darbība tika samazināta vai pilnībā pārtraukta[1]. 

Tomēr komercbanku atteikums nenozīmē, ka reģionu uzņēmumiem būtu pavisam jāatsakās no iecerēm piesaistīt finansējumu. Lai reģionālā ekonomika turpinātu augt, tajā tiktu veidoti un attīstīti uzņēmumi, nepieciešams veicināt jaunas, alternatīvas uzņēmumu kreditēšanas formas, kam jo īpaši svarīgs ir valsts un likumdevēju atbalsts.

Konference-diskusija

 “Kur ņemt naudu Latvijas reģionu uzņēmējiem: par un pret kooperatīvām krājaizdevu sabiedrībām un citiem alternatīviem finansētājiem”

2021. gada 25. februārī, plkst. 11.00-13.00

Diskusijā piedalīsies finanšu un uzņēmējdarbības politikas veidotāji, publiskā sektora vadītāji, pašvaldību un krājaizdevu sabiedrību pārstāvji, kā arī reģionu uzņēmēji. Diskusiju moderēs žurnālists Jānis Domburs.

Diskusiju rīko:

  • Biedrība “Lauku Attīstības Partnerība”
  • Biedrība “Pierīgas partnerība”
  • Biedrība “No Salacas līdz Rūjai”
  • Biedrība “Vidzemes lauku partnerība “Brasla””
  • Biedrība “Lauku partnerība Ziemeļgauja”
  • Biedrība “Kandavas Partnerība” 

[1] SKDS pētījums 2019. gada nogalē, mērķauditorija: fiziskas un juridiskas personas vecumā no 18 līdz 80 gadiem Latvijas reģionos